קוד התנהגות עם נשק בקמפוס

להלן קוד התנהגות לנשיאת נשק בכניסה לקמפוס ובתוכו:

לאור המלחמה המתחוללת, השינוי במדיניות חלוקת רישיונות לנשק והגעת אנשי מילואים ללימודים, כמות נושאי הנשק בקמפוס צפויה לגדול באופן משמעותי עם תחילת השנה האקדמית. להלן קוד התנהגות לנשיאת נשק בכניסה לקמפוס ובתוכו:


הגדרות:

  1. נשק צבאי - מסוג רוס"ר (רובה סער), תמ"ק (תת מקלע), מכשירים המסייעים להפעלתם והתחמושת הנלווית אליהם.
  2. נשק פרטי - נשק בבעלות אישית.

 

כללי:
מטרת מסמך זה היא לקבוע כללים בנושא כניסה עם נשק ונשיאתו בקמפוס. חוק החזקת כלי ירייה בישראל קובע כי חל איסור מוחלט על נשיאת נשק, אלא אם מחזיק הנשק הוציא רישיון החזקת נשק כחוק. לא כל אדם יכול לקבל רישיון החזקת נשק וההחלטה אם להעניק לאדם זה או אחר רישיון להחזקת נשק, נמצאת בידי האגף לרישוי כלי ירייה במשרד לביטחון פנים.

 

כניסה עם נשק:

א. בהגעה לשערי הקמפוס עם אקדח יש להזדהות כנושא נשק ולהציג בפני המאבטח רישיון נשק תקף. באם יידרש, יש להציג את רישיון הנשק בצמוד לתעודה מזהה.

 

ב. בהגעה לקמפוס עם נשק ארוך יש להציג תעודת חוגר / פנקס מילואים. את הנשק יש לשאת בהצלב, פרוק ונצור וכמובן עם מחסנית בהישג יד. ניתן לנוע עם נשק במצב הכנס עם מק-פורק.

 

ג. טיפול בנשק - אין לפרוק, לנקות או לתפעל את הנשק בכל צורה שהיא בתוך הקמפוס.

 

ד. תדרוך לנושא נשק בקמפוס -

  • הנך נכנס לקמפוס מאובטח על ידי מערך אבטחה חמוש.
  • נשקך יישאר ברשותך ואין לעשות בו שימוש.
  • שימוש בנשק בשגרה / חירום עלול לסכן את חייך וחיי אחרים מהסיבות הבאות:
  • אינך מוכר לצוות האבטחה וכוחות האבטחה עלולים לפתוח נגדך באש.
  • מאחר וחלק מכוחות האבטחה הינם בלתי מזוהים עבורך, אתה עלול לפתוח באש נגד איש אבטחה אותו תזהה בטעות כגורם עוין. סימני הזיהוי לכוח האבטחה - מדי חברת אבטחה גשש או מדי יחידת ביטחון, עם כיתוב ביטחון וכובע זיהוי צהוב.

 

ה. שימוש בנשק במצב חירום:

  • השימוש בנשק לעבר אדם מותר, כאשר הוא דרוש באופן מיידי לשם הגנה על היורה או זולתו מפני תקיפה שלא כדין, שצפויה ממנה סכנת חיים מוחשית.
  • השימוש בכלי ירייה לצורך הגנה עצמית ייעשה כמוצא אחרון, לאחר שנשקלו ומוצו דרכי פעולה אחרות להפסקת התקיפה, לרבות אזהרה מוקדמת, ובלבד שלא יהיה בכך די לסכן חייו של היורה או של זולתו, כאשר אין דרך אחרת בנסיבות העניין להתגבר על התוקף המסכן חיים.
  • באם החלטת להשתמש בנשק בקרות אירוע חירום יש להיות מזוהה באמצעי לבוש (כובע זיהוי משטרתי / כוחות אבטחה) או בצעקות והכרזות תוך כדי אירוע.

 

ו. נשיאת הנשק - נושאי הנשק מתבקשים להצניע את הנשק ככל הניתן, על הגוף או בתיק נשיאה ולא להסירו מהגוף.

 

אנא הקפידו על ההנחיות!

 

תודה על שיתוף הפעולה
יחידת הביטחון

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>