תחרות לתכנון בניין בית הספר לאדריכלות ע"ש עזריאלי

בקומת הקרקע ישולבו מרכיבים מסחריים, הכוללים חזית של חנויות ומבואה של שני אולמות קולנוע

תחרות לתכנון בניין בית הספר לאדריכלות ע"ש עזריאלי
הצעה למיקום בניין לאדריכלות ע"ש עזריאלי

מיקום הבניין על כיכר סאלי ולסטר אנטין מבטא מגמה חדשה באוניברסיטה של פתיחות ושיתוף הציבור: "מבנה גדר" בדופן הקמפוס, כמוסבר קודם לכן בהרחבה לגבי הבינוי החדש המוצע במסגרת תכנית אב. הבניין יהיה הדופן הדרומית של הכיכר, שבתכנונה ישולב גם שער הכניסה לקמפוס. חזית נוספת תיבנה לאורך רחוב חיים לבנון שאותו תתחום דופן עירונית.

 

בקומת הקרקע של הבניין ישולבו מרכיבים מסחריים, הכוללים חזית של חנויות שימוקמו לאורכו של הרחוב ומבואה של שני אולמות קולנוע במפלס הכיכר. אולמות הקולנוע יהיו דו-תכליתיים: ביום הם ישרתו את האוניברסיטה ובשעות הערב ייפתחו לציבור. מעל לקומת הקרקע הפתוחה לציבור יתוכנן בניין המחלקה לאדריכלות וייבנו בו שלוש-ארבע קומות נוספות.

 

בנייני גדר סביב הקמפוס

מיקום ייחודי זה בשער הכניסה יוצר הזדמנות לבנות בניין שלו משמעות וסמליות, אך גם ליצור חזית עירונית שלה שותפים הציבור והאוניברסיטה הפותחת את דלתותיה לרווחה. בניין המחלקה לאדריכלות הוא אחד הבניינים הראשונים המתוכננים כבניין גדר. בנייני הגדר הם סוג חדש של בניינים שאותם מתכוונת האוניברסיטה להקים בשנים הבאות לאורך הרחובות המקיפים את הקמפוס. בניינים אלו יהיו גדר ויאפשרו בקרה על הנכנסים בשעריה, אך בניגוד לגדר הנוכחית היוצרת רק חיץ, בניינים אלו יהיו תווך הפתוח והמשרת את הציבור.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>