בניין צ'ק פוינט

תכנון: קימל אשכולות אדריכלים

תיעוד הקמת בניין צ'ק פוינט באוניברסיטת תל אביב

בניין צ'ק פוינט שנחנך השנה בלב הקמפוס של אוניברסיטת תל אביב ישמש את ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק ואת אוניברסיטת תל אביב לנוער. השפה האדריכלית הייחודית של הבניין שואפת להתעלות מעל לחומריות הכבדה של עולם הבנייה לווירטואליות שאינה חומרית של עולם המחשבים והתכנות: לבניין חזות של ספק חומר-ספק השתקפות.

 

זהו בניין המשתנה כל הזמן, בולט בסביבתו, אך גם מתמזג עם השמים והעננים. השפה העיצובית של הבניין שואבת השראה מהדימוי ומהחזון של מחשוב בענן Cloud Computing ומבטאת את הרעיונות הגלומים בחזון זה: מעטפת הבניין מתאפיינת בצורות גאומטריות זורמות ודינמיות, המבטאות את החיבור ההרמוני שבין האגפים: אגף הנוער והאגף המשותף בחלקיו התחתונים מתלכדים עם הקומות העליונות לעבר אגף מדעי המחשב, כשבתווך מרפסת הניסויים של אגף הנוער.

 

הדמיה: קימל אשכולות אדריכלים

 

מעטפת הבניין שפותחה במיוחד לצורך הפרויקט היא חדשנית וייחודית לערכים שהבניין מייצג. היא מורכבת מפיקסלים של זכוכית שגודלם 40 * 40 ס"מ המעוגנים לבניין והשונים זה מזה בשקיפותם. הם הוצבו בעזרת תכנת מחשב ומידול פרמטרי המאפשר לעבור בהדרגה בין המצבים השונים המשלבים גם רכיבי אקראיות, לפי צורכי הבניין: שקיפות באזורי החלונות ואטימות בחלקים האחרים. המעטפת היא דו-קרומית, כאשר קרום הפיקסלים מגן על הבניין ויוצר תווך מאוורר.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>