אודיטוריום ע"ש רעיה ויוסף יגלום

תכנון: יובל קדמון אדריכלים

אודיטוריום ע"ש רעיה ויוסף יגלום
אודיטוריום ע"ש רעיה ויוסף יגלום, בבניין הסנאט, אוניברסיטת תל אביב

האודיטוריום ע"ש רעיה ויוסף יגלום הוא אגף חדש של בנין הסנאט ע"ש ג'ורג' ס' וייז. האודיטוריום מכיל כ-200 מושבים ומאפשר קיום ראוי של ישיבות חבר הנאמנים וחברי הסנאט. כמו כן, הוא משמש כאולם הרצאות לטובת כנסים ואירועים מיוחדים. אגף האודיטוריום, הממוקם בחלקו הדרום מזרחי של המבנה, מהווה השלמה עיצובית ואדריכלית לתכנון המקורי של הבניין אשר תוכנן ע"י קדמון אדריכלים בשנות ה-90'.

 

 

בנין הסנאט מהווה נקודת מפגש של הצירים הראשיים החוצים את הקמפוס - הציר החוצה את הקמפוס מצפון לדרום והציר ממזרח למערב. האודיטוריום החדש מתוכנן כאגף עצמאי של הבנין, ומהווה כעין חוליה מקשרת וציר סיבוב של אגפי המבנה הקיימים, המלווים את הצירים הראשיים של הקמפוס. צורתו המעוגלת, המרחפת בחלקה, של האגף החדש, משקפת את המבנה הפנימי של האולם. חיפוי החזיתות באבן בהירה עם הדגשי זכוכית ובטון הגלוי משדר צניעות מהודרת תוך השתלבות והתייחסות לשפה האדריכלית של בניין הסנאט והמבנים הסמוכים.

 

 

פנים האודיטוריום מעוצב בקפידה רבה, והשילוב ההרמוני של צורת החלל, סידור הישיבה, חיפוי הקירות, הצבעים, עיצוב התקרה ועיצוב התאורה מקנים לאולם אופי מכובד ושקט. מבואת הכניסה לבנין הסנאט - חלל תלת קומתי המואר באור טבעי - משמשת עתה גם כמבואה לאולם, ומחלונותיה הגדולים נשקפת חזיתו המעוגלת.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>